Mobil menü
Telefon
+90(533) 642 3922
Email
info[@]zeynar[.]com[.]tr
Adres
Samandağ / HATAY

Mayer Memeli Limon Fidanı

Anasayfa     >     Fidan Çeşitleri      >     Limon Fidanları     >     Mayer Memeli Limon Fidanı
Mayer Memeli Limon Fidanı resmi
Mayer Limon Fidanı Özellikleri

Kirece karşı dayanıklı olan limon fidanı kazık kök yapmaya elverişlidir. Özellikle Akdeniz bölgesinde sıkça kullanılan limon fidanı kolay çoğalması, birçok dış faktöre karşı korumalı olması ve uzun ömürlü olması bakımında üreticiler tarafından tercih ediliyor.

Çin’de 1908 yılında ortaya çıkarılmıştır. Gerçek bir limon olmadığı limon ile portakal veya mandarin melezi olabileceği düşünülmektedir. Mayer limon dikildikten 1 yıl sonra meyve vermeye başlar. Meyveler büyük, yuvarlak ve küçük bir memeye sahiptir. Kabukta limona özgü kabuk yağları aroması bulunmaz. Bu nedenle Akdeniz meyve sineğinin yumurta bıraktığı (zarar yaptığı) tek limon çeşididir.
Meyve eti sarı, sulu ve gevrektir. Kabuk kalınlığı diğer limonlara göre ince olduğundan dolayı depolamaya pek dayanıklı bir çeşit değildir. Ancak, erkenci bir limon çeşidi olması depolama gereksinimi duyulmamasına neden olmaktadır. Mayer limonunun hasat dönemi Ağustos sonunda başlamaktadır. Ocak ayından itibaren yumuşak ve pürüzsüz olan meyve kabuğu rengi sarımsı portakal rengine meyve et rengi de koyu sarı renge dönmektedir. Mayer’ in diğer limon çeşitlerine göre daha çalımsı bir yapı gösterirler ve boyları ve taç hacimleri nispeten daha küçük olduğundan sık dikime daha uygundur. Gençlik döneminden sonra dona karşı diğer limonlara nazaran daha dayanıklıdır. Mayer limonu, İç pazara yönelik yetiştirilir. Meyve büyük, sarımsı, 8-10 çekirdekli, çok sulu (ortalama meyve suyu verimi % 36.84 düzeyinde) ve gevrektir. Periyodisite göstermez. Eylülde ekşi, kışın tatlı limon gibi, ilkbaharda ise tatlı portakal gibidir.

Eylül ayında olgunlaşan mayer Ekim ayında hasat edilir.

Anavatanı : ABD
Kabuğu : Sarı,düz,parlak ve ince kabuklu
Eti : Gevrek,sulu, açık sarı
Şekli : Hafif basık, yuvarlak
Çapı :
Ağırlığı : 120 gr
Kabuğun Ete Bağlılığı : Sıkı
Usare Miktarı : % 38,61
Çekirdek Sayısı : 2 - 3
Puflaşma : Yok
Olgunlaşma / Hasat : Eylül - Ekim
Periyodisite : Yok

En iyi kalite limon fidanları, mayer limon fidanı uygun fiyatlarla Hatay Zeynar fidancılıkta. Limon fidanları hakkında daha detaylı bilgi ve sipariş için iletişim formu ya da telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.
Limon Fidanları
Zeynar Fidancılık Ltd. Şti.
Samandağ yolu üzeri Tomruksuyu belediyesi Cumhuriyet Mh. No:15 Samandağ / Hatay
Necim Mışraklı - +90(533) 642 3922